Do tradycji naszego przedszkola należą organizowane corocznie Noce Bajek.

Tegoroczna noc odbyła się z piątku na sobotę 01 - 02 marca zatytułowana została „Alicja w Krainie Czarów”. W piątkowy wieczór dzieci 5,6letnie naszego przedszkola przybyły do naszej placówki przebrane w piękne stroje przygotowane przez swoich rodziców, których motywem przewodnim była znana nam wszystkim bajka.

Magiczny wystrój sal, wyjątkowa atmosfera nocy udzieliła się wszystkim jej uczestnikom.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w wielu zabawach związanych z bohaterami wieczoru.

Każdy przedszkolak własnoręcznie ozdobił cylinder Szalonego Kapelusznika.

Ważnym punktem nocy było przedstawienie przygotowane przez nauczycieli naszego przedszkola. Panie Kasia, Tarsylia, Gosia i Gizela przebrane w postacie z bajki wcieliły się w role Alicji, Szalonego Kapelusznika, Królika i Królowej. W prezentacji wykorzystały także sylwety innych bohaterów występujących w bajce.

Interaktywny charakter przedstawienia pozwolił na aktywne i żywiołowe uczestnictwo naszych dzieci.

Dużym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników Nocy Bajek była wspaniale przygotowana przez mamy naszych przedszkolaków kolacja. Na stole oprócz przepysznego jedzenia zagościły imbryczki i butelki z „magicznym napisem – wypij mnie” oraz inne ciekawe ozdoby tematycznie związane z Alicją w Krainie Czarów.

Po tak intensywnie spędzonym wieczorze nasze przedszkolaki udały się na wypoczynek. Ta część wieczoru był dla większości bardzo ważnym momentem (pierwsza noc bez mamy i taty).

Z radością i wielką dumą możemy stwierdzić, że wszystkie dzieci nocujące w przedszkolu z powodzeniem zdały swój pierwszy egzamin z samodzielności.

Dzielna postawa naszych przedszkolaków została nagrodzona rano przez dyrektor przedszkola dyplomem oraz drobnym upominkiem – śnieżną kulą.

Dyrektor przedszkola oraz nauczyciele organizujący Noc Bajek pragną serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację nocy.

Szczególne podziękowania kierujemy do:

Żanety Botta za wykonanie 30 cylindrów dla dzieci do zajęć plastycznych

Alicji Wojtuś, Aleksandry Jarosławskiej, Aliny Finiewskiej – Lepich, Sandry Strużyna, Elżbiety Szczepanik za pomoc w przygotowaniu kolacji

Alicji Wojtuś, Magdy Sznajder, Marioli Stannek, Justyny Pietrucha za pomoc w przygotowaniu śniadania

Soni Koteluk, Sylwii Zdeb za dostarczenie kartonów do dekoracji

Państwa Joanny i Michała Wojtala za przekazanie darowizny pieniężnej na zakup „niespodzianek” i akcesoriów do zajęć plastycznych dla dzieci

Alicji Wojtuś za wykonanie muffinek dla dzieci

Pań: Joli, Ilony, Beaty, Eli, Ali, Eli za pomoc w przygotowaniu Nocy Bajek

Noc Bajek