Publiczne Przedszkole Nr 3 w Gogolinie jako przedszkole istnieje od ok. 1940 roku. Jednak jako instytucja zajmująca się opieką i edukacją dzieci istnieje od ok. 1870 roku.

W latach tych w budynku mieściła się szkółka ewangelicka. W ciągu swojego istnienia przechodziło szereg modernizacji i remontów mających na celu osiągnięcie wysokiego standardu i stworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia wszechstronnej działalności dydaktyczno-wychowawczej. Jesteśmy znaną od lat, sprawdzoną i rzetelną placówką, której zaufało wiele pokoleń rodziców.

Obecnie placówka posiada 50 miejsc. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które przydzielone są do dwóch grup wiekowych: Grupa I - "Biedronki" 3-4 latki i Grupa II - "Motylki" 5-6 latki. Placówka czynna jest od godziny 6.30 do godziny 16.30. We wszystkich oddziałach zatrudnionych jest łącznie z dyrektorem 6 nauczycieli , 4 osoby administracji i 6 osób obsługi . Wszyscy nauczyciele posiadają kwalifikacje zgodne z obowiązującymi wymaganiami.

Nasi wychowankowie mają do swojej dyspozycji dwie przestronne, kolorowe, bogato wyposażone w pomoce, zabawki , monitory interaktywne sale do zabaw i zajęć, które połączone są z nowoczesnymi łazienkami przystosowanymi dla dzieci w wieku przedszkolnym. , sale edukacyjną do powadzenia zajęć logopedycznych, językowych i zajęć indywidualnych z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Szatnia przedszkolna wyposażona jest w indywidualne szafki ubraniowe dla każdego dziecka.

Do dyspozycji małych przedszkolaków jest przestronna jadalnia oraz sypialnia dla najmłodszych korzystających z popołudniowego odpoczynku. Przedszkole posiada własną, dobrze doposażoną kuchnię , w której przygotowywane są zdrowe, zgodne z wymogami posiłki ( śniadanie , obiad , podwieczorek). Posiadamy bezpieczny i atrakcyjny plac zabaw wyposażony w atestowane urządzenia do zabaw ruchowych i sensorycznych oraz przedszkolny ogród owocowo warzywny do prowadzenia zajęć przyrodniczych. Teren przedszkola jest monitorowany 24 godziny na dobę.