Tym radosnym zawołaniem dzieci grupy Motylków w towarzystwie żabki w poniedziałek 16 października rozpoczęły obchody Światowego Dnia Mycia Rąk. W tym dniu na całym świecie prowadzi się na szeroką skalę akcje, których celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Ta na pozór prosta czynność może zapobiegnąć i uchronić nas przed wieloma chorobami. Podczas poniedziałkowych zajęć przedszkolaki używając brokatu, wody i płynu do mycia przekonały się jak szybko roznoszą się drobnoustroje, powody naszych licznych chorób i dolegliwości.

Dowiedziały się jak ważne jest wykształcenie nawyku mycia rąk, kiedy należy je bezwzględnie myć i jak skutecznie wykonywać czynności związane z ich myciem.

Motylki wysłuchały opowiadania „O Brudasku i jego przyjaciołach drobnoustrojach”, wysłuchały kilku piosenek tematycznie związanych z myciem rąk oraz wykonały prace plastyczne.