W ostatnim tygodniu miesiąca marca dzieci grupy Motylków uczestniczyły w zajęciach projektu „W naszych emocjach wielka siła” - modułu składającego się z ośmiu sesji: Akcja relaksacja.

Aktywności organizowane w ramach tych zajęć prowadzone są z wykorzystaniem Pięciostopniowej Metody Relaksacji Joanny Węglarz. Składające się z dwóch części zajęcia zatytułowane „Lisek Rudek na słonecznej „pozwoliły dzieciom na rozmowy dotyczące uczuć i konsekwencji sprawiania przykrości lub przyjemności drugiej osobie. Motylki wykonując słońce z kwiatów, przekazując sobie kolejno wykonane podczas zajęć papierowe kwiatki, wypowiadały słowa: „daruję ci słoneczny uśmiech”, wyrażając w ten sposób swoje życzenia skierowane do koleżanek, kolegów z grupy bądź członków swoich rodzin.