W poniedziałek 08.04 nasze „Biedroneczki” założyły własny ogródek na parapecie. Choć w tym roku wiosna przyszła znacznie wcześniej niż zazwyczaj, to nawet nasi najmłodsi znają przysłowie „Kwiecień placień co przeplata...” postanowiliśmy więc najpierw zasadzić i posiać nasze roślinki i nasiona w sali, a potem je przesadzić do naszego ogrodu. Dzieci przy okazji poszerzyły swoja wiedzę przyrodniczą, dowiedziały się jakie warunki są niezbędne do rozwoju roślin oraz omawiały kolejne etapy rozwoju roślin.

Na początku wspólnej pracy oglądały i nazywały zgromadzone na stoliku sadzonki oraz nasiona, a także przedmioty potrzebne do wykonania zadania. Następnie z ochotą zabrały się do pracy. Dzieci wysiały rzeżuchę, paprykę, rzodkiewkę, posadziły cebulkę, oraz różne kwiaty. Nie zapomniały również o podlaniu naszych roślin. Przedszkolaki zapewniły również, że będą dbały o nasz kącik, doglądały i podlewały rośliny, aby potem móc zajadać nowalijki z naszej wspólnej hodowli. Wspólnie zrobiliśmy również eksperyment z nasionami fasoli – posadziliśmy je w woreczkach – zobaczymy czy nam wyrośnie ? Resztę nasion wysiejemy na grządkach w naszym ogrodzie gdy przyjdzie odpowiednia pora.

Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy za nasionka i cebulki – na pewno je wykorzystamy