W naszym przedszkolu dzieci od pierwszych chwil obcują z książeczkami. Jesteśmy świadomi tego, jak ogromny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka ma literatura. Dzieci w grupie „Biedronki” bardzo chętnie uczestniczą w sesjach głośnego czytania. Odbywają się one w każdym dniu o różnych porach. Codzienne czytanie – często z Małym Przedszkolnym Misiem Okruszkiem, wdraża je do wyciszenia się, do skupienia uwagi oraz wspólnego przeżywania przygód bohaterów, staje się też często inspiracją do kolejnych zabaw.

Dzięki udziałowi w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa nasza przedszkolna biblioteczka wciąż wzbogaca się o nowe atrakcyjne dla dzieci pozycje książkowe. Faworytami wśród najmłodszych „czytelników” są książeczki z serii „Poczytaj mi mamo”, „Kicia Kocia” czy „Mądra Mysz” ale chętnie również słuchają innych utworów czy popularnych bajeczek „Bajki Świata”, czy „Miś Uszatek”. Cieszy nas fakt, że dzieci lubią uczestniczyć w głośnym czytaniu czy wspólnym oglądaniu książek. Oby tak dalej.