dwóch zaplanowanych zajęć, których celem było zapoznanie z trudnymi tematami takimi jak tolerancja, szacunek, empatia, bezinteresowność.

Przedszkolaki poznając losy małej dziewczynki Muszelki i jej przyjaciół aniołków próbowały zrozumieć niektóre uczucia i stany emocjonalne.

Autorka książki ukazała anioły jako piękne istoty, które podobnie jak ludzie czują, mają gorsze dni, nudzą się i odkrywają ludzki świat.

Obchodzony 6 grudnia Dzień Anioła był także okazją do poznania innych publikacji, których bohaterami były aniołki. Nasze przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się teksty czytanych im opowiadań, poruszając przy okazji niektóre dotąd nieznane im zagadnienia.

Dzień Anioła był także okazją do udziału w kilku zabawach i zajęciach o powyższej tematyce oraz sposobnością do poznania nowych, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa książek, omówienia zasad korzystania z nich oraz wykonania własnej zakładki do książek. Nasze przedszkolaki pokonując kolejne szczeble drabiny do aniołka, niemal jednym tchem wymieniały poznane na zajęciach zasady, aby jak najszybciej znaleźć się na chmurce aniołka.

Wszystkie dzieci zgodnie uznały, że warto dbać o książki i mieć takiego przyjaciela jak aniołek.

ZASADY KORZYSTANIA Z KSIĄŻEK

- Zanim weźmiesz książkę umyj ręce

- Delikatnie przekręcaj strony

- Nie zaginaj rogów, używaj zakładki