Wszyscy chyba bez wyjątku chcielibyśmy, aby nasze dzieci chętnie sięgały po książkę. Mały Miś, który jest bohaterem międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” zawitał do sali przedszkolaków. Głównym jego celem jest promowanie i rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci. Będziemy go realizować poprzez różne działania do końca maja.

Podczas pierwszych zajęć mały Miś zawitał do „Biedroneczek” razem z listem do dzieci. Dzieci bardzo emocjonalnie nastawione, chętnie wysłuchały listu a potem uczestniczyły w zaproponowanych zabawach i pogadance na temat obchodzenia się z książkami. Wspólnie wybrały imię dla Misia „Okruszek’ i poznały też misiową Mamę (autorkę projektu) oraz wysłuchały bajki „Książkożerca” czytanej przez misiowego wujka. Każde dziecko otrzymało małego misia (któremu będzie w domu opowiadać bajki, lub słuchać razem z nim tych czytanych przez rodziców) oraz zadanie do wykonania wspólnie z rodzicami.

Miś postanowił zamieszkać w naszej sali – dzieci były zachwycone! I po południu zrobiły jeszcze myszki z łupinek orzechów dla swoich misiów.

Miejmy nadzieje, że kolejne „misiowe zadania” zarówno dzieci jak i rodzice będą wykonywać z takim samym zapałem.