Wszystkie dzieci lubią bajki, choć pod różnymi postaciami. Jedne lubią te czytane, inne wolą obejrzeć w telewizji czy w teatrze a jeszcze inne wolą samodzielnie je wymyślać. Bajki odgrywają w życiu dziecka ogromną rolę. Dzieci często utożsamiają się z ulubionymi postaciami

7 listopada w grupie „Biedronki” obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci od samego rana opowiadały o swoich ulubionych bohaterach. Po śniadaniu wybraliśmy się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie. Panie Bibliotekarki przywitały nas przebrane za postacie bajkowe jako Królewna Śnieżka i Myszka Mickey. W sposób bardzo przystępny dla naszych najmłodszych przedszkolaków panie opowiedziały i oprowadziły dzieci po całej bibliotece. Maluszki poznały poszczególne pomieszczenia i ich przeznaczenie oraz zwiedziły galerię fotograficzną i malarską mieszczącą się w holu budynku. Natomiast w sali konferencyjnej dzieci uczestniczyły w aktywnym słuchaniu bajek czytanych przez panią Agnieszkę i Panią Martę. Nasze „Maluszki” z zapartym tchem poznawały kolejne przygody „Świnki Pepy” oraz „Kicia Koci”. A wspólne rozwiązywanie zagadek literackich nie sprawiło im najmniejszych problemów.

Zachęcamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w ogólnopolskiej kampanii dla dzieci przedszkolnych – „Mała książka –wielki człowiek”.

Bardzo dziękuję Rodzicom za przygotowanie opasek z ulubionymi postaciami bajkowymi, które zostały wykorzystane podczas zajęć i wspólnych zabaw.

Bardzo dziękujemy pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie szczególnie pani Agnieszce i Pani Marcie za wspaniałe wspólne zajęcia oraz propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków.