W piątkowy poranek, dnia 4 listopada na dzieci grupy Motylków z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek czekała „mała” niespodzianka. Wszystkie przedszkolaki z zainteresowaniem obserwowały co zostało zapakowane w postawionym na środku sali zawiniątku. Ciekawość dzieci zaspokoił Jasiu, który z wielką ostrożnością rozwiązał pakunek, a oczom dzieci ukazał się nie kto inny jak Smok Wawelski.

Któż z nas nie zna legendy o najsłynniejszym polskim smoku, która jest częścią naszej kultury, tej magicznej i bajkowej.

Tego dnia przedszkolaki mogły uczestniczyć w wielu zajęciach, których wiodącą rolę odgrywał Smok Wawelski. Dzieci z niewielką pomocą odgrywały role bohaterów bajki wcielając się w Smoka, Króla Kraka, Księżniczkę oraz dzielnego szewczyka Skubę. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach i sytuacjach, w których trzeba było wykazać się zdolnościami organizacyjnymi oraz umiejętnościami współpracy w grupie.

Zapoznając się z bajką, nasze przedszkolaki otrzymały jednocześnie ważną lekcję o przyjaźni, odpowiedzialności, opiekuńczości i odwadze – gdyż taka jest właśnie rola bajek.

Obchody Dnia Postaci z Bajek były okazją do rozmów na temat ulubionych bajek dzieci. Nie zabrakło także ich pytań skierowanych do personelu przedszkola, dotyczących ich bajkowych bohaterów sprzed lat.