Idea troski o naszą planetę łączy wielu ludzi, którzy nie tylko mówią, jak dbać o nią, ale przede wszystkim to czynią. Bez wątpienia działania takie podejmowane są w naszym przedszkolu.

W pierwszym tygodniu marca dzieci grupy Biedronek poznały znaczenie słowa ekosystem. Odwiedzając gogoliński Park Miejski, pobliskie skwery, ogrody, obserwując w ten sposób przyrodę nasze przedszkolaki mogły poznać ekosystemy stworzone przez człowieka.

Po powrocie do przedszkola Biedronki pełne przyrodniczych doświadczeń z wielką ochotą przystąpiły do lektury starannie przygotowanej, pięknej publikacji Gminy Gogolin: „W zgodzie z naturą”, dzięki której poznały różnorodną roślinność oraz zwierzęta zamieszkujące na terenie naszej gminy.

Podczas zajęć dzięki albumowi oraz prezentacjom multimedialnym przedszkolaki poznały także ekosystemy naturalne wraz z ich fauną i florą, często znajdującą się pod ścisłą ochroną.

Wiadomości zdobyte podczas tego rodzaju zajęć z całą pewnością pozwolą na lepsze ukształtowanie u dzieci więzi emocjonalnej z światem przyrody.